Zrnková káva - Indie 1kg

Kód: 160/1KG
399 Kč –28 %
India
399 Kč –28 % 289 Kč
Skladem
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Indie Cherry

vysoce kvalitní, silná a intenzivní robusta s lehce čokoládovou chutí, vyšší hořkostí typickou pro robustu a vyšším obsahem kofeinu, který je až  dvakrát vyšší než u Arabiky.

Vysoce kvalitní robustu je obtížné získat, přičemž Indie je jednou z mála zemí, kde se vyrábí robusta třídy Espresso. Vysoce kvalitní robustu od jejího méně kvalitního protějšku odlišuje vysoká míra péče, kterou kávové plantáže v Indii věnují pěstování, sklizni a zpracování robusty - obvykle stejná péče, jakou věnují zrnům Arabiky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mezi tyto faktory patří:

  • vysoká nadmořská výška (až 1400 m)
  • pěstování ve stínu
  • důraz na kvalitu zrn před výnosem rostlin
  • selektivní sběr
  • pečlivé a rozsáhlé mytí a sušení
  • pečlivé třídění a třídění

Díky tomuto úsilí patří indické kávy robusta k nejčistším a nejjemnějším kávám robusta na světě. Nemá žádnou gumovou příchuť, která je s těmito kávami obvykle spojována. Díky tomu se indická robusta stala nedílnou součástí italských a evropských espresso směsí.  Proto se na trzích s kávou za tato zrna připisuje značná prémie.

Pražírny považují indickou robustu za výrazně lepší než robustu jiného původu. Zrna indické robusty poskytují hladký, jemný šálek s intenzivním aroma a vůní připomínající čokoládu. Mají také poměrně příjemnou dochuť a vlastnosti šálku, které jsou vlastně docela podobné arabským.

Pro indickou robustu je také unikátní zpracování zrna pomocí tzv. metody moonsoning. Po sklizni je káva několik týdnů vystavena studenému větru a monzunovým dešťům, které mají v Indii skutečnou sílu, což jí dodává velmi specifickou chuť, pro kterou je mnohými vyhledávána.

Chuť : Robusta je jednoduše silnější než arabica a je také hořká. Je to silná káva s krásnou vysokou cremou s čokoládovými tóny. Cherry není kyselá, má střední až nízkou kyselost. Jedná se o silnou, intenzivní kávu, kterou oceníte zejména tehdy, když potřebujete opravdu povzbudit. Obsah kofeinu se v jednom šálku pohybuje kolem 250 mg, zatímco arabica má obsah nižší, asi 120 mg.

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva a čaj
Robusta: 100%
Zrnková: ano
Váha: 1 Kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: