Matcha a hubnutí - Jak Vám čaj Matcha pomůže zhubnout?

Lidé vždy hledají nějakou novinku, tu další "nejlepší zaručenou metodu" pro zdraví a hubnutí, ale může to být tak jednoduché jako je pití čaje Matcha?

Tento tradiční Japonský nápoj již známe po staletí a je mnohonásobně účinnější než běžný zelený čaj.

Co se v tomto článku dozvíte? 

  1. Matcha je lepší než běžný zelený čaj
  2. Jak se Matcha vyrábí
  3. Matcha je superpotravina
  4. Hubnutí
  5. Cvičení, regenerace a čaj Matcha
  6. Spalování tuku - břicho
  7. Vláknina v čaji Matcha
  8. Energie
  9. Jak užívat čaj Matcha pro hubnutí

 

1.Matcha je lepší než běžný zelený čaj

Matcha je jemně mletý čaj, který má opravdu hodně pozitivních účinků na zdraví člověka. Nejenže pomáhá lidem hubnout, ale je také nejsilnějším přírodním antioxidantem, pomáhá jako prevence před rakovinou, zlepšuje funkci mozku, pomáhá snížit cholesterol a takto bychom ještě dlouho mohli pokračovat.

Matcha patří mezi prémiové čaje, její čajové listy jsou chráněny před slunečním zářením, proto obsahuje čaj Matcha takové množství antioxidantů.

$_57 (3)

Nespočet publikovaných studií prokázalo, že čaj Matcha přirozeně obsahuje chemické látky, které bojují s rakovinnými buňkami. A to rovnou dvojím způsobem, jednak rakovinnou buňku zabijí a zároveň zabraňují jejich opětovnému růstu.

2. Jak se Matcha vyrábí

Nejprve se vyberou čajové listy nejvyšší kvality, které nebyly vystaveny přímému působení slunečního svitu.

Následuje postup vaření, sušení a zpracování čajových listů na přášek, v této formě tak získáváme veškeré možné živiny z čaje, neboť takto přijímáme celý list čaje. Při konzumaci běžného zeleného čaje pijeme pouze jeho nálev, listy vyhazujeme. 

V běžném zeleném čaji tedy získáváme pouze okolo 15% živin, zatímco čaj Matcha Vám poskytne 100% těchto živin. 

3. Matcha je superpotravina

Čaj Matcha je považován za superpotravinu, neboť obsahuje polyphenolové sloučeniny, tzv. katechiciny, látky, které spalují tuky, ale také snižují riziko vzniku rakoviny.

Katechiciny jsou rovněž obsaženy ve víně nebo kvalitní čokoládě.

Důležité prvky čaje Matcha:

Katechin

Spaluje tuky, má antibakteriální účinky, zabraňuje virovým infekcím, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, antioxidační účinek nás chrání proti rakovině, zlepšuje trávení.

L-Theanine

Má relaxační účinky, zlepšuje paměť a koncentraci.

Vitamíny

Vytváří Vám odolnost vůči stresu, obnovují kožní buňky, čímž napomáhají ke krásné pleti, zabraňují nachlazení.

4. Hubnutí - EGCG

EGCG(Epigalokatechin galát) je katechicin zodpovědný za snížení hmotnosti. 

Vědecké studie prokázali, že pití čaje Matcha má za následek snížení hmotnosti. Pokud Vám nedělá problém anglický jazyk, můžete si tuto vědeckou studii přečíst zde na stránkách OXFORD ACADEMIC.

V této studii došli k závěru, že pokud pijete čaj Matcha, který má násobně vyšší obsah EGCG než ostatní čaje, projeví se účinky hubnutí v řádu několika dní.

Třicet pět zdravých jedinců stejného typu postavy a hladiny tuku bylo rozděleno do dvou oddělených skupin. První skupina pila čaj s obsahem 690 mg EGCG a druhá skupina pila čaj s obsahem 22 mg EGCG.

Po třech měsících výzkumníci zjistili, že BMI, hmnotnost, obvod pasu a podkožní tuk byl mnohem nižší u subjektů z první skupiny.

Dalším úžasným zjištěním bylo, že se rovněž u subjektů z první skupiny snížila hladina cholesterolu LDL. Tyto výsledky ujistili výzkumníky v tom, že pítí čaje Matcha s obsahem EGCG po tři měsíce redukuje tuky a rovněž pomáhá jako prevence obezity,

Ukázalo se také, že čaj Matcha zvýšil schopnost těla spalovat kalorie z 10% na 40% denně.

5. Cvičení, regenerace a čaj Matcha

Matcha také ukázala, že dovede zvýšit výkon, což dále přispívá ke snížení hmotnosti. Matcha pomáhá urychlit proces regenerace sportovce, který cvičí stylem vysoce intenzivních intervalových tréninků, zkráceně HIT.

Vědeckou práci publikovánou v BCPT - Basic & Clinical Pharmacology & Toxicology si můžete přečíst zde v anglickém jazyce.

Tato vědecké práce studovala účinky EGCG na myších trpícími chronickým únavovým syndromem. Za dva týdny byly myši schopné plavat 6 minut, a to každý den.

Tato studie doporučuje atletům pití čaje Matcha, snižuje stres a pomáhá rychleji regenerovat svalstvo. Toto vede k snížení hmotnosti, neboť povzbuzuje člověka k tomu, aby cvičil déle a více často.

Studie prokázali, že cvičení ihned po vypití čaje Matcha zvýšili rychlost spalování tuku o 25%. Vhodné je zařadit čaj Matcha před i po tréninku.

6. Spalování tuku - břicho

Břišní tuk, nebo-li také viscerální tuk, má tendence pumpovat volné mastné kyseliny a zánětlivé látky do krevního oběhu. Tyto škodlivé látky se obratem dostávají do slinivky břišní, jater a jiných orgánů. Tímto, nejen že podněcují hromadění plaku uvnitř stěn tepen, ale také činí buňky nečinné vůči inzulínu.

S postupem času se tak člověk s tímto problémem stává náchylnější k mnoha nemocem, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka, zvýšená hladina cukru v krvi, která vede k zvýšení hmotnosti. Lidé s přebytečným břišním tukem mohou také trpět srdečními a jinými chronickými onemocněními. 

Matcha pomáhá snížit břišní tuk, protože se jedná o nejméně zpracovanou formu čaje s nejvyšším obsahem polyfenolů. Tyto polyfenoly mají schopnost spalovat tuk. 

Prosté pití čaje Matcha zažehná pocit hladu a urychluje a zlepšuje metabolismus.

7. Vláknina v čaji Matcha

Matcha obsahuje pro tělo snadno vstřebatelnou dietní vlákninu. Dietní vláknina napomáhá hubnutí a stabilizací hladiny cukru v krvi. 

Vláknina zaplní žaludek a předchází tak přísunu dalších kalorií, aktivuje receptory, které řeknou mozku, že jste plní.

8. Energie

Energie, kterou Vám Matcha poskytne rovněž napomáhá k hubnutí. Studie prokázali, že jeden šálek čaje Matcha poskytuje efektivnější a déle trvající přísun energie než stejné množství kávy. Flavanoidy obsažené v čaji Matcha podporují soustředění, které nevede k náhlému úbytku energie, jako je tomu například u zmíněné kávy.

Obsažený kofein v čaji Matcha je naprosto jiný a unikátní, nesrovnatelný s kofeinem obsaženým jiných nápojích, neboť obsahuje L-Theanin, který dohromady s kofeinem obsaženým v čaji Matcha poskytuje postupné, konzistentní uvolňování energie.

Kávový kofein má kyselinový efekt, který působí na nadledviny, což narušuje hladinu inzulínu a adrenalinu v krvi. Výsledkem je nervozita, hlad, nespavost, mrzutost.

Matcha poskytuje stabilní přísun energie po 6 hodin. Kofein obsažený v čaji Matcha nijak nepůsobí na nadledviny, naopak funguje tak, že reguluje hladinu inzulínu a cukru v krvi. To dělá čaj Matcha ideálním nejen pro lidi, kteří chtějí zhubnout, ale pro lidi trpícími cukrovkou.

9. Jak užívat čaj Matcha pro hubnutí

Především pro hubnutí vybírejte čistý čaj Matcha bez cukru nebo jiných přísad.

Čaj Matcha lze připravit mnoha způsoby, najděte inspiraci v našich receptech.

Dále je potřeba užívat kvalitní čaj Matcha, čaj Matcha lze najít i ve formě čajových pytlíků, ale pití v této formě Vám neposkytne úplně to, co od čaje Matcha očekáváte, neboť takto nekonzumujete celý čajový list.

U produktů z Číny bylo zjištěno, že obsahují nebezpečné pesticidy. Studii provedená světoznámou organizací Greenpeace ukázala, že 12 z 18 čínských vzorků obsahovalo pesticidy, které jsou zakázané. Naproti tomu Japonská Matcha je podléhá normám o pesticidech. To je také jeden z důvodů, proč je Japonská Matcha dražší.

Podívejte se také na náš návod, který Vám poradí, jak poznat kvalitní čaj Matcha.

 

Rady a tipy, jak poznat skutečně kvalitní čaj Matcha

 

TIP - Japonský způsob přípravy čaje

Čaj získá plnější barvu i chuť;

1.  Nasypte špetku čaje Matcha

2.  Zalijte studenou vodou

3.  Nechte působit 2-3 min.

4.  Zamíchat (bambusová metlička, vidlička)

5.  Zalít horkou vodou

Na zdraví!

 

Copyright - www.kafickocaj.cz